Firma kreująca słowa

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Zasady ich używania oraz informacje o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy tutaj.

Przemówienie - z okazji studniówki, wesela, ślubu, jubileuszu, pogrzebowe, dyrektora, na zakończenie liceum, gimnazjum, wyborcze i inne przemówienia.

Wyślij do nas e-mail na adres: gluza@gluza.pl, napisz kto i z jakiej okazji ma wygłaszać przemówienie. Odpowiemy jakie informacje dodatkowe są niezbędne oraz określimy koszt przemówienia

Jeżeli nie wiesz, jak napisać przemówienie jesteśmy gotowi to zrobić za Ciebie. Nie jest ważna okazja z jakiej przemówienie ma być wygłoszone. Napiszemy przemówienie ślubne, weselne, szkolne, rodziców i młodzieży, pogrzebowe i każde inne.

Pisanie przemówień.

Dobre przemówienie musi intrygować słuchacza, a nie zanudzać go!!!

Jakie przemówienia możemy napisać dla Ciebie?

1. Przemówienie dyrektora do uczniów liceum, gimnazjum, szkoły podstawowej na zakończenie roku szkolnego.

2. Przemówienie na studniówkę uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektora.

3. Przemówienie wyborcze przed wyborami do samorządu lub Sejmu.

4. Przemówienie do młodzieży i do starszych.

5. Przemówienie ślubne i weselne.

6. Podziękowania dla rodziców na wesele.

Przemówienie pogrzebowe czyli ostatnie pożegnanie.

7. Przemówienie z każdej okazji.

Jak wyglądają pisane przez nas przemówienia?

Każde przemówienie przez nas napisane jest tak tworzone, aby odzwierciedlało potrzeby mówcy oraz potęgowało napięcie lub je rozładowywało. Wszystko zależy od rodzaju przemówienia.

Przykłady przemówień przez nas pisanych.

Aby nie być gołosłownym, a Państwo mieli pogląd na to, jak może wyglądać przemówienie przedstawiamy przykłady przemówień.
Przykład przemówienia na studniówkę lub zakończenie roku szkolnego w liceum mówione przez przedstawiciela rady rodziców.
W pewnej szkole Nauczyciel kazał Jasiowi napisać w zeszycie 100 razy: "Nigdy nie będę mówił do nauczyciela na TY ". Nazajutrz Jasio przyniósł zeszyt. - Dlaczego to zdanie napisałeś nie 100, a 200 razy? - Bo cię lubię Kaziu!
My też Was lubimy kochani pedagodzy.
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Wychowawcy, Mili Nauczyciele.
Niespełna trzy lata temu oddaliśmy pod Waszą opiekę dzieci. Gdzie one są?! Nie ma ich! Cóż uczyniliście!? Toż to, nie są już dzieci! To Wy, z uporem zmienialiście ich w dorosłych ludzi. To Wy, kształtowaliście ich dojrzałe postawy. To Wy, naginaliście niepokorne młodzieńcze charaktery. To Wy, uczyliście ich jak żyć, aby żyć uczciwie i z godnością. W końcu, to Wy robiliście wszystko co możliwe, aby przygotować ich do egzaminu dojrzałości.
Gdzie są te dzieci sprzed trzech lat! Zmieniliście je nie do poznania! Stoją tu przed nami prawie dorośli ludzie, a przed nimi stoi przyszłość. Przyszłość, która będzie znaczyła się Waszymi naukami, Waszą mądrością, Waszą siłą. Zostawiliście wyraźny ślad w ich umysłach i po tych śladach pójdą dalej. Pójdą w głąb swoich marzeń.
Wiemy, że nie było Wam lekko uczynić z naszych dzieci dojrzałych ludzi. A i my, rodzice też czasami byliśmy nieznośni. Tym bardziej dziękujemy Wam za wszystko co uczyniliście. Za dobre i złe oceny, za łzy porażki i radość zwycięstwa, za dobre słowo i za nagany. Dziękujemy Wam w imieniu swoim i naszych dzieci. I choć w oku kręci się łza, choć żal gardło ściska, to nie będziemy płakać. Będziemy się śmiać, będziemy się cieszyć, że ta oto młodzież miała wielkie szczęście być pod Waszą opieką i czerpać od Was to co najlepsze.
Wiecie jak nazywa się człowiek, która gada, gada i gada, a nikt go nie słucha? ..... Nie? To jest Nauczyciel! Dlatego kończę krótko: Jesteśmy Wam wdzięczni i gorąco dziękujemy!
Drugi przykład przemówienia na studniówkę lub zakończenie roku szkolnego w liceum mówione przez przedstawiciela rady rodziców.
Szanowna dyrekcjo, drodzy nauczyciele i pedagodzy, rodzice i młodzieży oraz wszyscy tu obecni.
Na starożytnych mapach kraje nieznane i odległe oznaczano sentencją: "hic sunt leones" - co ni mniej ni więcej oznacza - "tu mieszkają lwy". Mimo tak jasnej przestrogi coraz to nowi śmiałkowie szli w nieznane, przecierali drogi, zdobywali szczyty, przepływali oceany i osiągali wydawałoby się nieosiągalne cele. Wieki minęły, a mapy z napisem "hic sunt leones" wciąż są aktualne. Tak, tak! Lwy mieszkają gdzieś na mapie życia naszych dzieci. Bo ich los to przecież nieznana kraina pełna wirów i zapadlisk. Jakże moglibyśmy puścić ich w ten tajemniczy świat, gdyby nie Wy - nauczyciele i wychowawcy. To dzięki Wam, jesteśmy tego pewni, żadne lwy nie zrobią krzywdy tej oto młodzieży. To Wy wyznaczyliście drogę, którą młodzież ta będzie iść. W końcu, to Wy natchnęliście ją swoją wiedzą i doświadczeniem.
Kochani nauczyciele.
Dziś, tu i teraz, dzieci nasze stoją na progu dojrzałego życia. Już nie zdołamy ich powstrzymać. Ruszą w cztery strony świata, realizować swoje plany i marzenia. Na drogę tę wezmą nie tylko otrzymaną od Was wiedzę, ale także ducha tej szkoły. Wezmą to coś, czego nie sposób przekazać słowami, ale Wy pedagodzy przekazaliście to własną duszą. Przecież od Was nauczyli się co to jest mądrość i ambicja, w jaki sposób należy walczyć i że w tej walce nie można przekraczać pewnych granic. Po prostu byliście także nauczycielami życia.
Kończąc, jeszcze raz chciałbym powrócić do starożytności. Rzymski poeta Horacy świadom swego geniuszu w jednej ze swoich Pieśni tak napisał o własnej poezji: "exegi monumentum aere perennisus". "Zbudowałem pomnik trwalszy od spiżu!" Blisko dwa tysiące lat później ja powiadam: nauczyciele!, wychowawcy!, pedagodzy! - zbudowaliście pomnik trwalszy od spiżu! Zbudowaliście pomnik w umysłach naszych dzieci! Dziękujemy Wam za to!

UWAGA! Powyższe przykłady przemówień można wykorzystać bezpłatnie, ale każdorazowo należy poinformować o tym fakcie właściciela tych tekstów czyli firmę "Marek Gluza gluza.pl"

Pisanie przemówień na każdą okazję to koszt od 61,50 zł Przemówienie trwa od 1,5 do 3 minut. W celu uściślenia warunków współpracy prosimy o telefon: tel. 795-276-692. Możesz też napisać do nas na adres: gluza@gluza.pl

2. Pisanie tekstów na strony internetowe3. Listy motywacyjne4. Pisanie przemówień5. Pisanie tekstów piosenek6. Redagowanie tekstów.7. Pisanie tekstów każdego innego rodzaju.

Pisanie przemówień

od 61,50 zł

Zadzwoń i omów szczegóły przemówienia

Telefon 795-276-692

Tylko przemówienia pisane przez doświadczonych copywriter'ów. Przemówienia na każdą okazje trwa od 1,5 do 3 minut. Wystawiamy faktury VAT.

Pisanie przemówień i copywriter

Biegłość pisania, to bardzo potrzebna życiowa sprawa. Powinno się jej się uczyć, ponieważ nie wiadomo czy kiedyś może być przydatne. Przykładowo chciałbyś napisać list, ale nie posiadasz wiedzy jak to zrobić. To znaczy może i wiesz lecz nie potrafisz odpowiednio sformułować rozważań i przelać je na kartkę papieru. Pisanie listów, to wszak bardzo intymne zajęcie. Wyznajemy swoje tajemnice, okazujemy uczucia i tak dalej i dalej. Znacznie lepiej by było, żeby to wykonał za ciebie copywriter, ale wszak, nie będziesz zlecał tak drobnego zajęcia ekspertowi od tworzenia listów. Pisanie listów czy to miłosnych czy o przemyśleniach powinieneś czynić osobiście. Jest to motyw dla którego powinieneś zacząć naukę pisania tekstów.

Niedoświadczeni ludzie, którzy są przekonani, że pisanie tekstów to dla wszystkich prosta sprawa są dużym błędzie. Spora liczba z nich ma ku temu należne uzdolnienia, a niekiedy nawet talent zwany Bożą iskrą. A jednak popełniają pewien fundamentalny błąd. Nie myślą nad profilem charakterologicznym czytelnika. Nie zastanawiają się na tym ile on może mieć lat, jakie szkoły skończył i co jest źródłem, że wziął do ręki właśnie tą, a nie inną książkę lub prasę. Jeśli nie umiesz pisać niech to zrobi za ciebie copywriter.

Taki tekst urodził z przemyśleń o tym, aby przedstawić kilka węzłowych zasad jeśli idzie o pisanie tekstów na przykład przemówień. Z pewnością nie wypełni on w zupełności swojego zadania, ponieważ mamy tu bezwzględnie za mało miejsca. Publikacja tego typu, to ogromna książka po zapoznaniu się z którą i tak nie każdy zostanie dziennikarzem. Na taki problem jest copywriter. Taki profesjonalista napisze wszystko, aczkolwiek warto przyznać, że copywriter nie jest równy innemu copywriter’owi. Niektórzy posiadają zdolności, a inni tego nie mają. Czytaj więc ten tekst z uwagą, a być może sam poduczysz się ładnie tworzyć teksty? A może pisanie przemówień też nie będzie dla Ciebie problemem?

Buduj zdania nie skomplikowane i zwięzłe. Pisanie przemówień jest prawie jak podmuch wiatru. Niektórzy mogą bowiem pomnieć, to co odczytali na w pierwszych słowach i nie konstatować tego z ostatnimi słowami zdania. Pamiętasz ile to razy czytając jakiś tekst wycofywałeś się do uprzedniej myśli, aby jeszcze raz ją przeanalizować. Nie nadużywaj koloryzacji. Zdanie typu „Bratki są niczym Eden na tym padole jak delikatne dotkniecie ust” jest płytkie i nic nie mówi z wyjątkiem tego, że prozaik ma poetyckie powołanie. Jeśli już pragniesz stosować parabole to copywriter ci rzeknie: zanotuj lepiej „Mówi się, że bratki, to kwiaty wywodzące się z Niebie”. Nie stosuj też zwrotów wyświechtanych np. przepiękne kwiatki”, Jeśli chodzi o przemówienia to zasada jest podobna.

Jak napisać przemówienie?

Pisanie przemówienia należy rozpocząć przedstawienia osób do których to przemówienie jest kierowane. Na przykład: "Drogi panie dyrektorze, szanowne koleżanki, mili koledzy i wszyscy tu obecni." Jeśli jednak przemowa ma być nieco luźniejsza wówczas przed przedstawienie najważniejszych słuchaczy można rozpocząć żartem odnoszącym się do sytuacji w jakiej wspólnie się znajdujemy.

Podstawą podczas pisania przemówienia jest to, aby nie było ono rozwleczone ponad miarę. Jeśli przemowa ma rozpoczynać uroczystość nie powinna być dłuższa niż 2-3 minuty. W treści stosuj zwroty pochwalne, ale uważaj, abyś z nimi nie przesadził, abyś nie przesłodził. Doceniają słuchaczy, mów, że są najlepsi, a Ty jesteś im wdzięczny. Na koniec podziękuj. Jeżeli jednak przemówienie ma inny charakter na przykład jest to przemówienie wyborcze wówczas przekazuj treści konkretne, a nie tak zwane okrągłe zdania. Żeby nie zanudzić słuchaczy co jakiś czas wtrąć żart. Tego rodzaju przemówienie też nie powinno być za długie.